Novinky

Príroda a pešie trasy v okolí

Ak milujete prírodu a chcete s deťmi stráviť čo najviac času, prinášame vám zopár tipov pre nenáročné pešie prechádzky na miesta, ktoré zvládnete aj s deťmi.

KOPČEKY- PODMÁJ

Nenáročný okruh (cca. 6,5 km). Kopčeky s hustou vegetáciou a opusteným starým sadom poskytujú útočište a potravu mnohým živočíchom. Cestou môžete zahliadnuť zajace, bažanty alebo aj srnky a rôzne druhy vtáctva. Ideálna prechádzka na „nordic walking“.

VRÁBEĽSKÉ JAZERO

Nenáročná krátka trasa (tam a späť cca. 5 km) ideálna na pozorovanie početného vodného vtáctva. Okolie jazera je vhodným miestom na víkendový piknik. V zimnom období je za ideálnych podmienok často využívané na korčuľovanie.

VRÁBEĽSKÉ VINOHRADY

Nenáročná pekná vychádzka po vrábeľských viniciach s dĺžkou cca. 5 km. Okruh si môžete predĺžiť o návštevu lokality Handrbolce, prípadne sa vybrať na prechádzku do lesíka pri Klasove. Táto prechádzka je obzvlášť krásna na jar, keď kvitnú ovocné stromy a trnky. Na jeseň ponúka pestrú paletu vyfarbených vinohradov a okolitých stromov a vôňu rozvoniavajúceho čerstvého hroznového muštu.

ŽITAVKÝ LUH

Cesta po hrádzi regulovanej rieky Žitavy (tam a späť je dlhá cca. 17 km). V lete môže byť táto cesta ťažšie priechodná pre vysokú trávu v časti Žitavce – Žitavský luh. V zime sa po zamrznutej zemi a snehu môžete dostať aj na menej prístupné miesta a navštíviť napríklad tajuplné miesta pôvodného koryta rieky Žitavy. V zime je pri dostatočnej pokrývke snehu trasa vhodná aj na bežkovanie.

Ak si chcete spraviť kratší okruh len popri Žitave (cca. 6 – 7 km) odporúčame ísť smerom na Lúčnicu nad Žitavou, prejsť cez most na druhú stranu rieky a späť po hrádzi do mesta. V mape je táto alternatíva vyznačená modrou čiarou.

HORNOOHÁJSKE VINOHRADY

Nenáročná trasa dlhá cca. 8,5 km je možné absolvovať pešo (najlepšie začať z Vrábeľ smerom na Horný Ohaj asfaltovým chodníkom popri rieke Žitave), ale aj bicyklom. Cestou sa môžete zastaviť na rodinnej farme Mašekov mlyn, návštevu je však potrebné ohlásiť vopred.

Zdroj: Internet, Mesto Vráble

Ďalší článok: 10 dôvodov, prečo si vybrať bývanie Panské pole
Tichá
lokalita
Atraktívne
bývanie
Spolupráca
s architektom
Showroom
vo Vrábľoch